Canavar Kamyon Özellikleri Nelerdir?

Canavar kamyonlar pek çok kişi tarafından bilinmese de meraklısı çok olan yarışlardır. Kamyonların yarışması olarak da kısaca bahsedebileceğimiz bu yarışlar aslında büyük bir cesaret ve tutku gerektirir. Çünkü kamyonlarla yürekleri ağıza getiren hareketler yapan bu kamyonlar, izleyicilerin çok fazla dikkatini çeker ve onları heyecanlandırır. Ancak araba yarışı izlemeyi seviyor ve büyük araçlara da ilgi duyuyorsanız canavar kamyonlar sizi etkileyecek yarışlar olacaktır. Canavar kamyon özellikleri nelerdir sorusuna tam olarak cevap vermek için yarışları yakından takip ediyor olmalı ve yarış kurallarına hakim olmalısınız.

Canavar Kamyonlar Kapalı Parkurda Oynanıyor

Canavar kamyon yarışları tehlikeli oyunlardır. Bu nedenle kamuya açık alanlar içerisinde oynanmaz. İzleyiciler de yarışı oldukça geri bir mesafeden takip eder. Kapalı parkur içerisinde oynanan bu yarışlarda kamyonlar taklalar atacak ve daha pek çok zorlu hareket yapacaktır. Bu da izleyicinin yüreklerini ağzına getirecek ve bu dinamik yarıştan çok fazla keyif almasını sağlayacaktır.

Canavar kamyon yarışmasında yarışan kamyonlar sıradan kamyonlar değildir. Çoğu sonradan modifiye edilmiş ve değiştirilmiş kamyonlardır. Bu nedenle takla atması ve farklı hareketler yapması son derece olağandır. Zaten değiştirildiği için ismi canavar kamyon olmuştur. Canavar kamyon özellikleri nelerdir sorusu için de dikkat etmeniz gereken bu modifiyelerin neler olduğudur.

Önemli Kamyon Yarışları Nelerdir?

Ülkemizde ulusal bir kamyon yarışı düzenlenmese de yurtdışında çok fazla örneği olduğunu ve bazılarının çok önemli olduğunu söyleyebiliriz. Bunlardan biri olan Avrupa Kamyon Şampiyonası çok sayıda izleyici kitlesine sahip olan ve merakla beklenen her sene düzenlenen yarışlardır. 400 km olan uzunluğuyla nefeslerin tutularak izlendiği bu yarış televizyon kanallarında da gösterilir. Kamyon yarışlarının kuralları:

 • Kamyonlar güvenlik sebebiyle bir saat içerisinde 161 km hız sınırını aşmamalıdır.
 • Kamyonlar en az 5500 kg ağırlığa sahip olmalıdır.
 • Kamyon yarışmacıları tüm sözleşme ve şartları kabul etmelidir.

Canavar kamyon özellikleri nelerdir sorusu için bahsettiğimiz bu önemli yarışı da izlemeli ve böylece kamyon özelliklerini daha net anlamalısınız. Kamyonlar hakkında yapılan diğer araştırmaları da inceleyebilir ve merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.

 • Ralli Yarışçısı Nasıl Olunur?

  Ralli hem zamana karşı hem de diğer otomobillere karşı yarıştığınız bir platformdur. Ralli…
 • Ralli Takımları Nelerdir?

  Profesyonel ralli yarışçıları, ralli içerisindeki zaman çizelgesine, kontrol noktalarına, …
 • Ralli Nedir?

  Tekerleğin icat edildiği günden beri insanoğlu her zaman herkesten bir adım önde olmak ist…
Load More Related Articles
Comments are closed.