Canavar Kamyonlar Nasıl Kullanılır?

Ülkemizde hız tutkunları birçok araba yarışını yakından takip etmektedir. Bu yarışlardan biri olan canavar kamyonlar da özellikle Amerika Birleşik Devletleri içerisinde çok fazla takipçisi bulunan yarışlardır. İsminden de anlayabileceğiniz gibi bir kamyon yarışı olan canavar kamyonlar ilk olarak 1970 ve 1980 yıllarında ortaya çıkmıştır. Birbirinden farklı hareketlerin yapıldığı bu yarışlarda amaç en iyisi olmaktır. Canavar kamyonlar nasıl kullanılır sorusu için yapmanız gereken kamyon yarışlarını yakından takip etmektir. Böylece nasıl kullanılması gerektiğini daha iyi çözümleyecek ve bu kamyonlar hakkında daha fazla bilgiye sahip olacaksınız.

Canavar Kamyonların Oyunları da Çok Fazla

Canavar kamyonların günümüzde teknolojik versiyonlarını oyunlarda görebiliriz. Pek çok canavar kamyon oyunu olduğu için eğer yarışın mantığını çözümlemek istiyorsanız bu yarışlara katılabilirsiniz. Böylece eğlenceli zaman geçirmiş de olacaksınız.

Modifiyeli kamyonlarla yapılan bu yarışlar tamamen kapalı parkur içerisinde yapılır. Çünkü kamyonlar tehlikeli ve dinamik hareketler yapar. İzleyicilerin ağızlarını açık bırakan hareketler yapan bu kamyonlar tehlikeli hareketler yaptığı için seyircilerin çok yakın olmaması gereken bir alandadır. Böylece izleyici canlı olarak izlerken kendisini güvende hisseder. Canavar kamyonlar nasıl kullanılır sorusunu anlamak için de yarışı izlemeniz yeterli olacaktır.

Normal Kamyon Yarışları Nasıl Düzenleniyor?

Normal kamyon yarışları olarak adlandırabileceğimiz bu yarışlar aslında Avrupa Kamyon Şampiyonası olarak da geçer. 400 kilometreden oluşan oldukça uzun bir parkurda yapılan bu yarış izleyicilerin nefeslerini tutarak izlediği yarışlardır. Kamyon yarışları sadece belirli standarda uyan kamyonlarla yapılmaktadır. 1980’li yıllara gittiğimiz zaman normalde sadece yollarda iş için kullanılan kamyonlarla bu yarışların yapıldığını görebiliyoruz. Canavar kamyonlar nasıl kullanılır sorusu için de bu yarışlardaki önemli bilgiler şunlardır:

 • 1995 senesinde kamyon yarış serileri başlamıştır.
 • Bir kamyon için azami ağırlık 5500 kg olmalıdır.
 • Güvenlik önemli olduğu için araçlara saatte 161 km hız sınırı koyulmuştur.

Yukarıdaki hız sınırlarına ve diğer kurallara uymayan kamyonlar yarışmadan elenecektir. Bu nedenle Crafstman kamyon serisi yarışlarına da bakabilir ve diğer yarışları da izleyerek kuralları çok daha iyi anlayabilirsiniz diyebiliriz.

 • Ralli Yarışçısı Nasıl Olunur?

  Ralli hem zamana karşı hem de diğer otomobillere karşı yarıştığınız bir platformdur. Ralli…
 • Ralli Takımları Nelerdir?

  Profesyonel ralli yarışçıları, ralli içerisindeki zaman çizelgesine, kontrol noktalarına, …
 • Ralli Nedir?

  Tekerleğin icat edildiği günden beri insanoğlu her zaman herkesten bir adım önde olmak ist…
Load More Related Articles
Comments are closed.