En Dehşet Verici Ralli Kazaları Hangileridir?

Hız yapmaya dayalı olan ralli yarışları ülkemizde de çok fazla tutkunu olan yarışlardır. Ralli mücadelelerini yakından izlemek istiyorsanız turnuvaların yapıldığı alanlara gidebilirsiniz. Çünkü kimi yarışlar kamuya açık sokaklarda yapıldığı için izlemesi de son derece keyifli olacaktır. Ancak zorlu yollarda yapılan ralliler tehlikeli durumlara da sahne olur. En dehşet verici ralli kazaları hangileridir sorusu için internette araştırma yaptığınız zaman karşınıza çok sayıda farklı kazaları çıkacaktır. Bunların çoğu virajı alamadığı için hızla taklalar atan araçlardır. Ralli tehlikeli ve gözü kara olmayı gerektiren bir eğlence sporudur.

Rallide Kazaları Engellemek İçin Servis Alanları Çok Önemli

Rallide yaşanan kazaları incelediğiniz zaman karşınıza çıkan kazaların çoğu genelde servis alanlarında aracın iyi kontrol edememesiyle alakalıdır. Yani araç servis alanına girer ve bakımının olabilecek en hızlı şekilde yapılması gerekir. Ancak bu bakım ihmalkar davranılarak yapılmazsa yarışa devam eden pilot tam olarak takılmamış bir lastik ve benzeri hatalarla karşılaşabilir. Bu da özellikle viraj gibi yerlerde büyük tehlikeler oluşturur. Kazaların birçoğu bu nedenle meydana gelir.

En dehşet verici ralli kazaları hangileridir sorusunu sorduğunuz zaman karşınıza çıkacak olan görselleri büyük bir şaşkınlıkla izleyeceğinize eminiz. Bu nedenle servis alanlarıyla ekip çalışmasının uyumlu olması rallide çok önemlidir. Bir felakete yol açmamak adına, servis alanına zamanında gelmek ve programa uygun bir şekilde ilerlemek yarışı sorunsuz atlatmanızı da sağlayacaktır.

Zamanı İyi Kullanmak Neden Önemlidir?

Ralli aslında bir zamana karşı yarış eğlencesidir. Yani yarışçılar zamana karşı arabalarını sürer ve özel etaplardan oluşturulan parkurların içerisinde önde gelmeye çalışır. Bu özel etaplar şehir içerisinde kamuya açık alanda da olabilir. Düzenlenen en önemli turnuvalar da şunlardır:

 • İsveç Rallisi
 • Dünya Ralli Şampiyonası
 • Türkiye Ralli Şampiyonası
 • Rallye des Pharoans
 • Finlandiya Rallisi

En dehşet verici ralli kazaları hangileridir sorusu için yukarıda saydığımız önemli turnuvaların geçmiş yarışlarına da bakarak fikir alabilirsiniz. Bu yarışlarda meydana gelen ve unutulmayan onlarca kaza olduğunu söyleyebilir ve dilerseniz görüntülerine de ulaşabileceğinizi belirtiriz.

 • Ralli Yarışçısı Nasıl Olunur?

  Ralli hem zamana karşı hem de diğer otomobillere karşı yarıştığınız bir platformdur. Ralli…
 • Ralli Takımları Nelerdir?

  Profesyonel ralli yarışçıları, ralli içerisindeki zaman çizelgesine, kontrol noktalarına, …
 • Ralli Nedir?

  Tekerleğin icat edildiği günden beri insanoğlu her zaman herkesten bir adım önde olmak ist…
Load More Related Articles
Comments are closed.