En İyi Ralli Oyunları Hangileridir?

Ralli mücadeleleri hız ve konsantrasyon gerektiren, son derece dinamik araba yarışlarıdır. Kamuya açık alanda da yapılan bu yarışlar özel parkurlardan oluştuğu gibi, normal parkurlardan da oluşur. Ralli yarışlarını anlamak ve bu heyecanı yaşamak için düzenlenen turnuvaları izleyebilirsiniz. En iyi ralli oyunları hangileridir sorusuna cevap vermek için yapmanız gereken tüm ralli turnuvalarına göz atmaktır. Ülkemizde de turnuva düzenlenmektedir. Dünya çapında sayabileceğimiz yarışlar da şunlardır:

 • Finlandiya Rallisi
 • Rallye des Pharaons
 • Türkiye Ralli Şampiyonası
 • Dünya Ralli Şampiyonası
 • İsveç Rallisi

Ralli Oyunlarında Zamanı Yönetmek Önemli

Ralli yarışçılarının aslında yarıştığı en büyük konu zamandır. Çünkü diğer arabalardan ziyade daha hızlı ve becerikli olmak yüksek bir konsantrasyon ve takım gücü gerektirir. Rallide takım önemlidir ve sadece sürücü değil copilot denilen yardımcı sürücünün rolü de büyüktür. Birlikte hazırlanan bu zaman çizelgesine uygun bir şekilde yarışın ilerlemesi gerekir. Aksi durumda zaman kontrol noktalarında doğru hareket edilemez. En iyi ralli oyunları hangileridir sorusu için en prestijli yarışlara bakabilirsiniz.

Zamanı iyi yöneten yarışçılar kontrol noktasına vaktinde gelerek ceza almaz ve bu durumdan kurtulur. Aynı zamanda iyi yarışçıları teknik ve taktik açıdan da bilgili olmalıdır. Yani sadece ralli otomobiline sahip olmanın sizi iyi bir ralli yarışçısı yaptığını düşünmemelisiniz.

Rallide Servis Kontrolüne Zamanında Gelmek Önemli midir?

Az önce de bahsettiğimiz gibi servis kontrol noktalarına zamanında gelirseniz, kaybettiğiniz dakikalar için ceza yemezsiniz. Ayrıca dezavantaj olmadan, servis alanından hızlı çıkmak sizi öne geçirecektir. Rallide bu servis alanına ne zaman gelebileceğinizi anlamak için yol rotasını iyi hesaplayabilmeniz gerekir. Bu da yol keşfinin iyi yapılmış olmasıyla alakalıdır. İyi bir keşif yaparsanız aynı zamanda iyi bir çizelge de oluşturursunuz.

Ralli de ekip ruhuna inanmalı ve servis ekip elemanlarından co pilota kadar hepsinin görevini eksiksiz yerine getirmesi gerektiğini bilmelisiniz. En iyi ralli oyunları hangileridir sorusu için ekip ruhu yüksek olan oyunlara bakmanız size daha çok keyif vereceğinden bunları tercih etmeniz de fayda vardır.

 • Ralli Yarışçısı Nasıl Olunur?

  Ralli hem zamana karşı hem de diğer otomobillere karşı yarıştığınız bir platformdur. Ralli…
 • Ralli Takımları Nelerdir?

  Profesyonel ralli yarışçıları, ralli içerisindeki zaman çizelgesine, kontrol noktalarına, …
 • Ralli Nedir?

  Tekerleğin icat edildiği günden beri insanoğlu her zaman herkesten bir adım önde olmak ist…
Load More Related Articles
Comments are closed.