En Popüler Canavar Kamyon Gösterileri Hangileridir?

Canavar kamyonlar sık sık oyunlarını gördüğünüz ancak gerçekte de hız tutkunlarının ve kamyon yarışı tutkunlarının izlemekten vazgeçemediği yarışlardır. Bu nedenle canavar kamyonlar ülkemizde de TV kanallarında yayınlanır. Ancak ülkemizde düzenlenen ulusal bir canavar kamyon yarışı olmadığını söyleyebiliriz. En popüler canavar kamyon gösterileri hangileridir sorusu için mümkün olduğu kadar fazla kamyon yarışları izlemeli ve gerekiyorsa internette bulabileceğiniz canavar kamyon yarışlarını takip etmelisiniz. Bu şekilde yarışlar ve kuralları hakkında daha çok bilgiye sahip olacaksınız.

Canavar Kamyonların Nefes Kesen Hareketleri

En popüler canavar kamyon gösterileri hangileridir sorusu için yarışlara baktığınız zaman nefes kesen mücadeleler göreceksiniz. Canavar kamyon yarışları kapalı parkurda yapılır ve kamuya açık yerlerde oynanmaz. Bu nedenle izleyenlerin de güvenliği sağlanmış olur. Güvenlik yarışın tehlikesi açısından çok önemlidir. Çünkü nefes kesen hareketler yapan bu kamyonlar taklalar atar ve zorlu parkurlarda mücadele eder.

Diğer Önemli Kamyon Yarışları Nelerdir?

Kamyonlar ile yapılan bir spor türü olarak adlandırabileceğimiz kamyon yarışları en çok Amerika içerisinde izleniyor olsa da en önemli yarışlardan birinin de Avrupa kamyon Şampiyonası olduğunu söyleyebiliriz. Fransa içerisinde de Le Mans olarak düzenlenen bu kamyon yarışları bilinen motor pistlerinde düzenlendiği için ve uzunluğu da 400 km olduğu için çok fazla izlenmektedir. Bu kamyon yarışlarındaki önemli kurallar şunlardır:

 • Avrupa kamyon yarışları 1980’li yıllarda başlamış bir yarıştır.
 • Yarışlarda kullanılan kamyonlar ilk etaplarda yollarda iş makinesi olarak kullanılan kamyonlardır.
 • Bu kamyonların en az 161 km hıza sahip olması gerekir.
 • Hız sınırına uymak zorunda olan bu araçlar en az 5500 kg ağırlığında olmalıdır.

En popüler canavar kamyon gösterileri hangileridir sorusu için bakabileceğiniz yarışlardan biri de Amerika içerisinde düzenlenen Craftsman Kamyon Serisi olarak adlandırılan yarıştır. Bu yarışı ülkenin yer yerinden izleyiciler büyük bir merakla izlemektedir. Tv programlarında da gösterilen bu yarışlar içerisinde hız ve cesaret en önemli etkenlerdir. Bu nedenle olabildiğince hızlı olmalı ve cesaretinizi toplamalısınız. Bunun sonucunda kazananları keyifle izleyebileceğinizi de söyleyebiliriz.

 • Ralli Yarışçısı Nasıl Olunur?

  Ralli hem zamana karşı hem de diğer otomobillere karşı yarıştığınız bir platformdur. Ralli…
 • Ralli Takımları Nelerdir?

  Profesyonel ralli yarışçıları, ralli içerisindeki zaman çizelgesine, kontrol noktalarına, …
 • Ralli Nedir?

  Tekerleğin icat edildiği günden beri insanoğlu her zaman herkesten bir adım önde olmak ist…
Load More Related Articles
Comments are closed.